Grunt na Trojmezí rodina Staňova

na hrcave08
"Grunt" znamená základ, v našem případě základ toho, čemu se již několik let věnujeme, abychom zachovali tradice našich prarodičů, původní folklór a kulturu, podpořily tradiční způsob zpracování a výroby regionálních produktů.
V roce 2013 jsme se rozhodli založit malou farmu "Grunt na Trojmezí", protože jsme vyrůstali od malička v hodpodářském prostředí a máme vztah ke zvířatům a hospodaření na statku. Kromě toho žijeme v prostředí, které je ideální pro hospodaření, tedy v současnosti po novém - farmaření.
Začali jsme s chovem skotu, ovcí, prasat a koní. Obhospodařujeme cca 19 ha trvale travního porostu, z toho část je vlastní, zbytek máme v pronájmu. Pozemky jsou spásány zvířaty a kosené pro účely zabezpečení krmiva pro zvířata.
Další činností, které se věnujeme, je vaření vlastního piva podle vlastní receptury pod značkou "Hrčavské pivo". Od roku 2018 provozujeme malou rodinnou "Sýrárnu na Trojmezí", ve které vyrábíme tradiční domácí sýry a mléčné produkty. Pořádáme akce pro děti a dospělé zaměřené na ukázky chovu hospodářských zvířat, péče o zvířata, ukázky výcviku koní, psů a ježdění na koních. Účastníme se akcí zaměřených na zviditelnění a podporu chovu zvířat, folklóru, tradic a regionálních produktů.